مناجات اول      دانلود

مناجات دوم    دانلود

مناجات سوم    دانلود

شهید چمران

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد 1390ساعت 15:41  توسط کربلایی  | 

30خاطره از شهید چمران

شهید چمران

آنچه می خوانید 30 خاطر از دوران زندگی پرافتخار شهید دکتر مصطفی چمران است که در سالروز شهادتإشان تقدیم شما می گردد. باشد که مورد قبول حضرت حق قرار گیرد. 

1- مدیر دبستان با خودش فکر کرد و به این نتیجه رسید که حیف است مصطفی در آن جا بماند. خواستش و به‌ش گفت برود البرز و با دکتر مجتهدی نامی، که مدیر آن جاست صحبت کند. البرز دبیرستان خوبی بود، ولی شهریه می گرفت.دکتر چند سؤال ازش پرسید. بعد یک ورقه داد که مسئله حل کند. هنوز مصطفی جواب ها را کامل ننوشته بود که دکتر گفت:  «پسر جان تو قبولی . شهریه هم لازم نیست بدهی.»

2- سال دوم یک استاد داشتیم که گیرداده بود همه باید کراوات بزنند. سرامتحان، چمران کراوات نزد، استاد دونمره ازش کم کرد. شد هجده ، بالاترین نمره.

3- بورس گرفت. رفت آمریکا. بعد از مدت کمی شروع کرد به کارهای سیاسی- مذهبی. خبر کارهایش به ایران می رسید. از ساواک پدر را خواستند و به ش گفتند «ما ترمی چهارصد دلار به پسرت پول نمی دهیم که برود علیه ما مبازه کند.» پدر گفت «مصطفی عاقل و رشیده . من نمی توانم در زندگیش دخالت کنم» بورسیه اش را قطع کردند. فکر می کردند دیگر نمی تواند درس بخواند، برمی گردد.

4- چند بار رفته بود دنبال نمره اش. استاد نمره نمی داد. دست آخرگفت « شما نمره گرفته ای، ولی اگر بروی، آزمایشگاه نیروی بزرگی از دست می دهد. » خودش می خندید. می گفت « کارم تمام شده بود. نمره ام را نگه داشته بود پیش خودش که من هم بمانم»

5- چپی ها می گفتند "جاسوس آمریکاست. برای ناسا کار می کند." راستی ها می گفتند "کمونیسته." هر دو برای کشتنش جایزه گذاشته بودند. ساواک هم یک عده را فرستاده بود ترورش کنند. یک کمی آن طرف تر دنیا، استادی سرکلاس می گفت "من دانشجویی داشتم که همین اخیراً روی فیزیک پلاسما کار می کرد."

برای مطالعه به ادامه مطلب مراجعه کنید...

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد 1390ساعت 15:5  توسط کربلایی  | 

شب پانزدهم ماه رجب سال 1317 ق، شب مبارک و فرخنده ای برای جهان اسلام بود. در آن شب، آیت اللّه حاج سید علی اکبر خویی، از علمای بزرگ و نامی شهرستان خوی، صاحب فرزندی شد که سالیان بعدْ ده ها سال بر کرسی تدریس در مهم ترین حوزه علمی آن زمان تکیه زد و با پرورش صدها عالم و مجتهد و تألیف ده ها کتاب و تأسیس مراکز علمی و فرهنگی متعدد، در رأس مرجعیت قرار گرفت. این عالم فرزانه، کسی نبود جز آیت اللّه سید ابوالقاسم خویی که یکی از پرچم داران موفّق علوم اسلامی در زمان معاصر گردید.

آیت الله خویی

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام خرداد 1390ساعت 17:52  توسط کربلایی  | 

دانلود ۲ مداحی بسیار زیبای فاطمیه ۱۳۹۰ از حاج عبدالرضا هلالی و حاج حسین سیب سرخی

 

بهار علی خزان شده ای از حاج عبدالرضا هلالی                      دانلود

حاج رضا

بر خیز که شور محشر آمد از حاج حسین سیب سرخی            دانلود

سیب سرخی

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم خرداد 1390ساعت 16:40  توسط کربلایی  | 

جمع آوری امضا برای یاری مردم مظلوم بحرین

شما هم امضا کنید

بحرین

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم خرداد 1390ساعت 15:18  توسط کربلایی  | 
نوای صوتی زیبای ای زینب از دکتر علی شریعتی...

دانلود کلیپ

حضرت زینب

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم خرداد 1390ساعت 18:15  توسط کربلایی  | 

یا زینب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم خرداد 1390ساعت 17:48  توسط کربلایی  |